EXPO Aukštaitija

Nevėžio gyvenvietei-50

Sekminių šventė Smilgiuose

,,Patrepsynė 2017'' finalas Kurtuvėnuose

Jurginių šventė Miežiškiuose

Panevėžio rajono turas ,,Patrepsynė 2017''  Velžyje

Pavasaris ant paukščio sparnų

(Projektas ,,Draugystės ratas’’ Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje)

 

Liaudiškų šokių festivalis ,,Apasčios polka’’ Biržuose

 

 

8-asis tarptautinis Erasmus+ KA2 projektas Velžio gimnazijoje

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventinis koncertas

 

Projekto ,,Draugystės ratas'' šventinis renginys 

Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių konkursinio festivalio ,,Aguonėlė’’ finalinis turas Prienuose

 

Panevėžio rajono savivaldybės jaunųjų šokėjų ir jų vadovų nuoširdus darbas aukštai įvertintas Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių konkursiniame festivalyje ,,Aguonėlė 2016‘‘. Varžytis praėjusį savaitgalį Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vykusiame nacionaliniame ture buvo atrinktos 42 originalias menines programas parengusios liaudiškų šokių grupės iš visos Lietuvos.Panevėžio r. Velžio gimnazijos jaunučių liaudiškų šokių grupė „Kupolėlė“, vadovaujama mokytojo Jono Marcinkevičiaus, iškovojo 1-ąją vietą. Sėkmingai konkurse pasirodė ir garbingą 2-ąją vietą pelnė Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio jaunuolių liaudiškų šokių grupė „Kupolėlė“ (vad. J. Marcinkevičius). Šokėjus vertino profesionali Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija.Vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų ir ansamblių konkursinį  festivalį „Aguonėlė“ rengia Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Festivalis vyksta kas 4 metus jau 40 metų ir apskrieja visą Lietuvą, į šokio sūkurį įtraukdamas tūkstančius šokėjų, muzikantų, dainininkų, vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų bei ansamblių.Renginio tikslas – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, skatinti kurtis naujus kolektyvus.

Lietuvos konkursinio festivalio ,,Aguonėlė''  regioninis turas Panevėžyje 

  

X-asis liaudiškų šokių grupių festivalis ,,Velžio klumpė 2016''

                 Spalio 28-ąją į Velžį suvažiavo liaudiškus šokius šokantis jaunimas. Čia dešimtą kartą surengtas liaudiškų šokių festivalis „Velžio klumpė 2016“. Šokėjus į Velžį kasmet sukviečia Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio meno vadovas, šokių kolektyvo „Kupolėlė“ vadovas Jonas Marcinkevičius. Jo iniciatyva atsiradusi liaudišką šokį populiarinanti šventė per dešimtmetį išaugo iki tarptautinio festivalio, šokėjai, kurie pirmuosiuose „Velžio klumpės“ koncertuose šoko pradinukai, dabar – mokyklas bebaigiantys jaunuoliai. „Žmogaus gyvenime dešimt metų nėra labai daug, tačiau festivaliui tai jau solidi sukaktis“, – linkėdama ir toliau šokdinti jaunimą, „Velžio klumpės“ sumanytoją J. Marcinkevičių sveikino šventės vedėja Aušra Sidorovienė. Kasmet šventės nepraleidžia ir Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius, šiemet vėl atvežęs tradicinę savivaldybės dovaną šokėjams – klumpės formos tortą. Tortą dešimtosios „Velžio klumpės“ iškepė ir „Kupolėlės“ kolektyvo jaunučių ir jaunių grupės. Malonu prisiminti prieš dešimtmetį vykusį pirmąjį festivalį buvo ir Rajono tarybos narei Daivai Juodelienei – ji buvo pirmosios „Velžio klumpės“ vedėja. Per dešimt metų „Velžio klumpėje“ šoko jaunimas iš visos Lietuvos, sulaukta svečių iš Latvijos ir Lenkijos. Kasmet šventę remia Rajono savivaldybė, jai rengti buvo laimėti J. Marcinkevičiaus parengti projektai Lietuvos kultūros ministerijai ir Šiaurės šalių kultūros informacijos biurui, pagalbos ranką ištiesia ir privatūs verslininkai. Dešimtojo, be pertraukos rengto festivalio proga J. Marcinkevičių sveikino ir visų šventėje šokusių kolektyvų vadovai. Šiemet Velžio scenoje trypė Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos liaudiškų šokių kolektyvas „Pupa“ (vadovas Paulius Vaitkevičius), ištikimiausi „Velžio klumpės“ bičiuliai Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Aušra“ (vadovė Asta Vaitiekūnienė), Jungtinis Kėdainių rajono Truskavos kultūros centro ir Dembavos kultūros įstaigos merginų liaudiškų šokių kolektyvas „Levandrėlė“ (vadovės Dainora Venslovienė ir Nijolė Vidžiūtė), Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Kanapėlė“ (vadovė Kristina Nainienė), Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių grupė „Grandinėlė“ (vadovė Zita Rimkuvienė), Jungtinė Smilgių ir Paįstrio kultūros centrų merginų liaudiškų šokių grupė (vadovė Nijolė Vidžiūtė) ir šventės šeimininkai – Velžio gimnazijos ir kultūros įstaigos kolektyvas „Kupolėlė“, šiemet minintis 27-uosius veiklos metus. Kaip ir kasmet, laikytasi tradicijos visiems šokių kolektyvams dovanoti po Dembavos medelyne išaugintą obelį. „Jei visas „Velžio klumpės“ obelis susodintume greta, sužydėtų didžiulis sodas, – apie gražią tradiciją šventės vedėja. – Pirmųjų metų švenčių dalyviai jau tikrai skanauja obuolius.“

                                                                                                  Birutė KRONIENĖ

 

 

Šokių kolektyvo ,,Aušra‘‘ jubiliejinis koncertas

Rugsėjo 17d. Biržų kultūros centras nusidažė margaspalvių tautinių drabužių raštais, nes tą dieną vyko mūsų mokyklos liaudiškų šokių kolektyvo „Aušra“ 20-ties metų jubiliejaus šventė.Renginio dieną šokių pynėje sukosi ne tik „Aušros“ šokėjai, bet savo pasirodymais susirinkusius džiugino ir mūsų svečiai bei draugai iš Vilniaus, Velžio, Biržų ir Latvijos. Šventės vedėjai irgi pasirinkti neatsitiktinai – Gintarė ir Aistis priklauso pačiai pirmajai kolektyvo šokėjų kartai. Jų šilti ir jaukūs žodžiai lydėjo kiekvieną renginio pasirodymą.Visus „Aušros“ šokėjus ir jų vadovę Astą Vaitiekūnienę su ypatingu jubiliejumi sveikino Biržų pagrindinės mokyklos bendruomenė, Biržų savivaldybės vicemerė Irutė Varzienė), R. Vaiginas. Jubiliejinėje šventės scenoje sukosi visos „Aušros“ kartos: nuo pačių mažiausiųjų, iki jau studijuojančių, dirbančių ir šeimas sukūrusių šokėjų, kuriuos sujungė meilė ir aistra lietuvių liaudies šokiams. Buvę kolektyvo šokėjai turėjo galimyb po kelerių metų pertraukos vėl susiburti ir kartu atlikti jau „vizitine kortele“ tapusią „Jadvygos polką“, kuria pradžiugino ne tik kolektyvo vadovę, bet ir visus susirinkusius svečius, o šventės staigmena tapo dabartinių kolektyvo narių dovana – pasirodymas pagal amerikiečių grupės Village People hitą „YMCA“. Paskutinis renginio akcentas – šokis „Vakaruškos“ – į sceną sukvietė daugybę tautiniais drabužiais, spindinčiais veidais bei širdimis pasipuošusių „Aušros“ šokėjų. Kiekvieną šio pasirodymo sekundę lydėjo šypsenos, šūksniai ir džiaugsmo ašaros, o atmosfera, kurią sukūrė tokia didelė visų kartų šokėjų gausa, leido susirinkusiems žiūrovams pažvelgti į tautinio šokio meno pasaulio žavesį. Pasibaigus renginiui šokėjai, jų tėveliai, svečiai bei draugai dar neskubėjo atsisveikinti: Biržų kultūros centro antrajame aukšte jų laukė šventinis tortas, vaišės bei šokiai su Pabiržės folkloro ansamblio „Žemyna“ nariais. Vis jaučiu ir dar ilgai jausiu tą šilumą, užpildančią mano širdį kiekvieną kartą, kai prisimenu neįkainojamas akimirkas, kurias išgyvenau kartu su kolektyvo vadove ir visais dabartiniais bei buvusiais „Aušros“ šokėjais. Tikiuosi, kad visai greitai mes ir vėl susibursime bei atšvęsime dar ne vieną kolektyvo jubiliejinę šventę, nes draugystė, užsimezgusi šokio scenoje, tęsiasi visą likusį gyvenimą…

 

 

Visa Lietuva šoka-2016

 Mokslo ir žinių šventė 

Moksleivių dainų šventė ,,Tu mums viena‘‘

Šokių diena ,,Mano Žemė‘‘

 Beveik 5000 dalyvių sukūrė spalvingą, energingą reginį. Netrūko nei šypsenų, nei draugiškų susikabinimų. Dar tiek pat, gal net daugiau šventės žiūrovų stebėjo šokančiuosius iš arenos tribūnų. Ilgiau kaip dvi valandas trukusi šventė suvienijo įvairiausius šokius puoselėjančius lietuvių vaikus. Dauguma sudarė „tautininkai“, tačiau pasirodė ir pramoginių, šiuolaikinių šokių kolektyvai, gatvės šokėjai. Baleto trupė pirmą kartą Dainų šventėje pasirodė prieš ketverius metus. Tačiau dar niekada šiame renginyje nėra dalyvavę sportinių šokių entuziastai. Ir ši tradicija šiemet buvo pradėta. Kolektyvų pasirodymus susiejo „iš žvaigždžių“ atkeliavę personažai solistai – judrūs, išradingi, žemės traukos nežinantys „astriukai“, „žvaigždukai“. Nepamirštamų įspūdžių koncerto dalyviams ir žiūrovams suteikė specialūs sceniniai efektai.
Apskritai, tradiciją mėginta sieti su modernybe, šiandiena. Programoje derėjo ir senosios choreografinės kompozicijos, liaudies kūrinių išdailos, ir gana modernios melodijos. Skambėjo ne tik įrašai, bet ir gyvai atliekama muzika, pasirodė vokalinės grupės. Net kai kurios dainos kaip „Pempel, pempel“, „Šarkela varnela“ ar „Mandra pelėda“ virto neatpažįstamomis sceninėmis kompozicijomis. Naujai suskambo ir praėjusio amžiaus viduryje sukurti „hitai“ – „Gaidys“, „Baltijos gintarėliai“. Senąją lietuvių pasaulėjautą, kurioje darniai sugyveno žemė ir dangus, paukščiai ir medžiai, vandenys ir ugnis, taikantis prie jaunosios kartos, rengėjams teko praplėsti šiuolaikinio miesto įvaizdžiais. „Mano žemėje“ atsirado ir mokykla, ir čiuožykla, ir truputis... netvarkos. Net Islandijos gatvė, menanti pirmuosius nepriklausomos valstybės žingsnius. Viena vertus, Šokių dienos koncertu „Mano žemė“ mėginta susieti Visatos ir būties, žemės ir paukščio, medžio ir vandens įvaizdžius. Antra, pasirinkę žemės motyvą renginio sumanytojai siekė atskleisti visą joje esančių (ją trypiančių ir minančių) šokių įvairovę. „Visi šokiai, kurių mokomasi mokykloje, turi teisę dalyvauti šiame renginyje. Gal dėl to mus kartais ir pakeiksnoja, esą nutolome nuo Dainų šventės tradicijos. Nepaisant to, svarbu puoselėti visus šokiožanrus. Juk jaunas žmogus, prisilietęs prie bet kurios meno formos, nebus linkęs daryti piktus darbus“, - tikino Lietuvos moksleivių dainų šventės ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas. Koncerto scenarijų kūrė Šokių dienos meno vadovė Živilė Adomaitienė, talkinama režisierius Vyganto Kazlausko ir muzikos vadovo Arūno Rakšnio. Renginio dalyviai su arenos ir TV žiūrovais pasisveikino šiek tiek modernizuota „Kepurine“. Po Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės žodžio prasidėjo šokio vakaras, simboliškai susiejęs keturias stichijas. Per pirmąją dalį matėme fantastiško Visatos sodo, Žemės motyvus. Vėliau su šokėjais atsidūrėme miške. Tarp įvairiausių paukščių ir uodų sutikome grybautojų, darbštuolių, pastoviniavome ąžuolyne. Nenuskriaudėme želmenėlių. Per „vandens dalį“ šokio kolektyvai įkūnijo žuvėdrų giesmę, tekančią upelę. Pasirodė sielininkai ir uostas, girdėjosi jūros balsas. Tada atsidūrėme mieste. Buvo rytas, mokykla ir netvarka. Į areną įlėkė riedžiai, kuriuos suvaldyti jaunieji šokėjai mokėsi gerą mėnesį. Skambėjo žvaigždžių disko – „Astrodisco“. Per koncerto finalą „Po pasaulio medžiu“ sušokta „Linksmapolkė“. Šokėjai sulaukė svečių iš užsienio. Su visais „Mano žemę“ trypė Rygos ir Maskvos mokyklų auklėtiniai. Lietuviškos choreografijos juos mokė Maskvoje šiuo tikslu specialiai lankęsi šokio konsultantai. Maskviškiai lietuviai Dainų šventei pasirengė iš esmės – įsigijo ir tautinių kostiumų. Svečiams iš Maskvos Dainų šventės rengėjai pasiūlė ekskursiją į Trakus, jie lankėsi keliuose muziejuose.
                                                                                                                           DELFI

 Joninės 2016

 Antaninių šventė Maženiuose

Koncertas Latvijoje ,,Susitikime gegužę‘‘

 ,,Patrepsynės 2016‘‘ finalinis turas Kurtuvėnuose

                  Šalies mokinių folklorinių šokių varžytuves ,,Patrepsynė‘‘ kasmet organizuoja etnokultūros puoselėtojai Diana ir Albertas Martinaičiai bei Šiaulių kultūros centras. Jų partneriai – Kurtuvėnų regioninis parkas, Šiaulių universitetas, Lietuvos liaudies kultūros centras. Projektu siekiama propaguoti lietuvių folklorinius šokius vaikų ir jaunimo tarpe, skatinti jų raišką ir kultūringą bendravimą laisvalaikiu. Jaunimui patraukli varžytuvių forma, projekto keliami tikslai ir betarpiškas bendravimas pritraukia vis daugiau šokėjų ir jų vadovų. Projektas Lietuvos kultūros ministerijos įtrauktas į 2015–2017 metų respublikos prioritetinių renginių sąrašą. Šiemet „Patrepsynė“ vyko jau 12-tą kartą ir jau antrą kartą etnografinėje aplinkoje – Kurtuvėnų dvare. Šalies finale dalyvavo mokyklų, po to miestų ir rajonų atrankiniuose turuose laimėjusios poros. Iš viso finaliniame ture dalyvavo 102 šokėjų poros. Panevėžio rajonui atstovavo 6-ios poros įvairiose šokių grupėse. Sėkmė lydėjo  mūsų klasės  šokių porą Ievą Pilkauskaitę ir Danielių Mažeiką, kurie šauniausiai finale pašoko šokį ,,Ką tu teci‘‘. Sveikiname šaunuosius šokėjus!

 

 

Patrepsynė-2016

Atranka-peržiūra į Lietuvos moksleivių Dainų šventę

,,Tu man viena‘‘

Koncertas ,,Spalvingas mano pasaulis''

  Pavasariška amatų ir muzikos šventė Geležiuose

 Tarptautinis tautinių šokių festivalis

,,Suk ratelį pasauliui‘‘

Lietuvių liaudies šokis turi gilias ir ilgaamžias tradicijas. Žmonės nuo seno mėgo žaidimus, ratelius, linksmintis gegužinėse ir vakaronėse. Reta pramoga apseidavo be šokių. Tad ir mes, Panevėžio pradinės mokyklos bendruomenė, puoselėdami liaudies tradicijas, jau 8-ąjį kartą pakvietėme visus į tarptautinį tautinių šokių festivalį "Suk ratelį pasauliui 2016", skirtą Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimui. Kartu su mumis šoko ir linksminosi Šiaulių Jovaro progimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis "Šėltinis", Panevėžio rajono Velžio gimnazijos ir kultūros įstaigos tautinių šokių kolektyvas "Kupolėlė", Zarasų meno mokyklos šokių kolektyvas "Lietutis", Latvijos Balvų pradinės mokyklos šokių kolektyvas "Saulės spindulėliai", Panevėžio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblis "Pynimėlis", Lietuvos vaikų ir jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis "Ugnelė", Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis "Vieversa", Latvijos Kekavos kultūros namų tautinių šokių ansamblis "Daina‘‘.

Koncertas gimnazijoje ,,Į kermošių kermošavo‘‘

 

 

 

 

Koncertas, skirtas Vasario 16-ajai Velžyje

Respublikinė mokytojų konferencija Biržų pilyje

Liaudies šokių festivalis Kretingoje ,,Pupa‘‘

   Pirmą kartą Kretingos M.Daujoto pagrindinėje  mokykloje įvykęs respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies šokių festivalis „Pupa“ sukvietė net 150 dalyvių iš Kretingos, Gargždų, Klaipėdos, Šakių ir Panevėžio rajono. Anot festivalį inicijavusio šokio mokytojo Pauliaus Vaitkevičiaus, toks renginys skatina mokyklų ir miestų bendradarbiavimą, mokinių saviraišką, puoselėja lietuviškas tradicijas ir populiarina liaudies šokį. Renginį vedė 6c klasės mokinės Alanta Bacevičiūtė ir Rasa Žutautaitė, žaismingai sekdamos pasaką apie senelį, senelę ir pupą. Mokyklos direktorius, sveikindamas festivalio dalyvius, palinkėjo, kad pirmuosius žingsnius žengiantis festivalis „Pupa“ išaugtų į tradicinį renginį.

 

 

 


  Velžio klumpė 2015

Spalio 23 d. Liudynės kultūros centro Velžio padalinyje įvyko jau devintoji  liaudiškų šokių šventė „Velžio klumpė 2015“ skirta artėjančiai Lietuvos moksleivių dainų šventei  "Tu mums viena".Šventėje smagiai šoko vaikai iš Latvijos Respublikos Salacgrivo rajono Liepupės vidurinės mokyklos jaunimo liaudiškų šokių grupės „Liepupite“ (vad. Janis Trezunas), Latvijos Respublikos Limbažių vaikų ir jaunimo centro liaudiška kapelos „Eži“ (vad. Sandra Budeviča), Šakių „Varpo“ mokyklos jaunuolių liaudiškų šokių grupės „Pynė“ (vad. Vitalija Venienė), Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos jaunimo liaudiškų šokių grupės „Aušra“ (vad. Asta Vaitiekūnienė), Panevėžio Juozo Balčikonio jaunimo liaudiškų šokių grupės „Siaustinis“ (vad. Kristina Nainienė) ir Liudynės kultūros centro Velžio kultūros įstaigos ir Velžio gimnazijos vaikų ir jaunuolių liaudiškų šokių grupės „Kupolėlė“ ( vad. Jonas Marcinkevičius).Belaukdami svečių Velžio bendruomenių nariai ruošė rankdarbių parodą, šiltai bendravo  bei ragavo Birutės Kronienės  raganiškame katile išvirta  šiupininę.  Tuo metu Jonas Marcinkevičius kartu su Aušra Sidoroviene svečiams iš Latvijos padovanojo puikias edukacines programas Upytės amatų centre bei  Panevėžio lėlių vėžimo teatre.Mūsų šventę savo apsilankimų pagerbė Lietuvos ir Panevėžio rajono savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas, LR Seimo narys Domas Petrulis, Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos vadovas Kazimieras Binkis , Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Sakalauskienė ir viešujų ryšių atstovė Danutė Pociuvienė. Renginio rėmėjai : UAB “Dembavos medelynas”, UAB “Midenė”, “Naminė duonelė”, MB ir Paulaius Speičiaus ūkis.

                                           Dėkojame visiems šventės dalyviams, rėmėjams bei svečiams..


 Velžio padalinio vadovė Kristina Šimonytė Christensen

 Koncertas Panevėžio kurčiųjų ir

neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje

Akcija ,,Visa Lietuva šoka‘‘ Velžyje

Joninės Velžyje 2015

,,Patrepsynė 2015‘‘ Kurtuvėnuose

 

          Gegužės 10 dieną, Kurtuvėnų ratinėje (Šiaulių rajonas), esančioje visai šalia garsiojo svirno,  vyko vaikų ir jaunimo folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“. Šių metų šalies finale dalyvavo šokėjai iš 19 savivaldybių: Kauno miesto, Šiaulių miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Radviliškio, Prienų, Ukmergės, Biržų, Jonavos, Pakruojo, Pasvalio, Kelmės, Tauragės, Molėtų, Trakų, Akmenės, Mažeikių ir Šilalės rajonų. Iš viso – 90 šokėjų porų. Pradedančiųjų kategorijoje varžėsi 70 porų, pažengusiųjų – 20 porų. Šokėjus vertino žiuri vadovaujama etnologo Ernesto Spičo, panašių į „Patrepsynę“ folklorinių šokių varžytuvių Latvijoje sumanytojo, visų iki šiol vykusių „Patrepsynių“ žiuri pirmininko. Komisijoje dirbo ir humanitarinių mokslų daktaras, Panevėžio muzikos mokyklos direktorius, etnomuzikologas Gvidas Vilys, Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto docentė, socialinių mokslų daktarė Ramutė Gaučaitė, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro etnokultūrinės veiklos koordinatorė Rita Šukienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas, choreografas Tomas Vaitkus.Varžytuvių vertinimo kriterijai neapsiribojo vien šokio technikos ar etninių ypatumų vertinimu – svarbūs kiekvieno šokėjo nuotaika, įsijautimas, individuali interpretacija.Renginį vedė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos trečiokai Damilė Martinaitytė ir Arnas Pigulevičius. Šokiams akomponavo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vadovas Arūnas Stankus) ir Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Alksniokā“ muzikantai (vadovė Dainora Petrikienė). Šokėjų poroms paskirtos 35 nominacijos už geriausiai pašoktus šokius – jiems įteikti diplomai ir prizai. Dvi poros laimėjo geriausių „Patrepsynės 2015″ šokėjų nominacijas. Geriausiems įteikti nugalėtojų marškinėliai ir šiauliečio tautodailininko Alberto Martinaičio pagaminti specialūs prizai.Šalia svirno veikė ir pirmą sykį šiemet gyventojus kvietė kiemturgis. Čia buvo galima įsigyti tiek vietinių rankomis gamintų meno dirbinių, tiek ir atvykusių iš kitų miestų. Molio puodynes, ąsočius čia atvyko pademonstruoti ir Kuršėnuose išrinktas puodžių karalius Vydmantas Vertelis.

 

Respublikinis vaikų ir jaunimo dainų ir šokių festivalis                         ,,Vaikystės spalvos‘‘  Kalvarijoje

Patrepsynė 2015

Etnografinė popietė ,,ETNO Aukštaitija‘‘

Jau įsibėgėjo, 2015-ųjų sausio mėnesį pradėtas vykdyti, dešimties Panevėžio miesto ir rajono ugdymo įstaigų projektas „Draugystės ratas“, kuriame dalyvauja  A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namai,  Dembavos  progimnazija, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų  pagrindinė mokykla, Mykolo Karkos pagrindinė mokykla,  Specialioji mokykla daugiafunkcis centras, „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras, Vaikų lopšelis – darželis „Jūratė“, Velžio gimnazija, „Vyturio“ ir „Žemynos“ progimnazijos.

                      Balandžio 14 dieną,  Velžio kultūros įstaigoje vyko įspūdinga  popietė ,,ETNO  Aukštaitija‘‘, skiriama etnografinių regionų metams.  Renginyje buvo  atskleisti Aukštaitijos regiono etninės kultūros ypatumai: pasakomoji tautosaka, dainuojamasis folkloras, šokiai, tradiciniai amatai. Šios popietės sumanytojas ir renginio vedėjas Velžio gimnazijos mokytojas metodininkas Jonas Marcinkevičius  ir Velžio kultūros įstaigos vadovė Aušra Sidorovienė. Atvykusiems svečiams koncertinę programą rodė liaudiškų šokių grupė ,,Kupolėlė‘‘,  folkloro ansamblis ,,Velžiukai‘‘, armonika griežė liaudies muzikantas Alvydas Maslauskas. Šventės pabaigoje visi renginyje dalyvaujantys vaikai smagiai sukosi draugystės ratelyje.

                             Šie renginiai puiki tolerantiškumo, pagarbos šiek tiek kitokiems, tačiau taip pat norintiems draugauti, pamoka. Dalyvaujant bendrose veiklose stiprėja įsitikinimai, kad, nepaisant gebėjimų, vaikai yra daugiau panašūs nei skirtingi, kad kiekvienas vaikas yra bendruomenės dalis, kad vaikai mokosi iš vaikų. Būdami kartu ir dalyvaudami bendrose veiklose, jie tobulina ne tik savo patirtį, žinias, bet ir lavina būtinus socialinius įgūdžius.

                                                                                                               Velžio gimnazijos logopedė Rima Juškienė

 

Velžio gimnazijos 10-ies metų sukakties šventė

         Su Nepriklausomybės atkūrimo diena, Lietuva!

         Šeimadienis  pokylių namuose  ,,Vasaris’’

         Festivalis ,,Apasčios polka’’ Biržuose

VIII-oji ,,Velžio klumpė‘‘

Tautinių šokių kolektyvui ,,Kupolėlė‘‘ – 25  metai

Rudeniškiems darbams pasibaigus, ilgėjant vakarams, kaip ir kasmet, į Velžio kultūros įstaigą renkasi liaudiško šokio mylėtojai, saugotojai ir tęsėjai. Aštuntą kartą vykstantis tautinio šokio festivalis „Velžio klumpė“ nepaprastas – šventinis, skiriamas vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvo  „Kupolėlė“ 25-ečiui. Festivalyje – gimtadienyje dalyvavo Šakių ,,Varpo‘‘ vidurinės mokyklos liaudiškų šokių grupė ,,Pynė‘‘ (vad. Vitalija Venienė), - Šakių kultūros centro Girėnų laisvalaikio salės liaudiškų šokių grupė ,,Girėnai“ (vad. Vitalija Venienė), Panevėžio bendruomenių rūmų tautinių šokių ansamblio ,,Grandinėlė‘‘ jaunimo grupė (vad. Zita Rimkuvienė), Biržų ,,Aušros‘‘ vidurinės mokyklos šokių grupė ,,Aušra‘‘ (vad. Asta Vaitiekūnienė), Dembavos progimnazijos merginų grupė (vad. Dainora Venslovienė),  Liūdynės kultūros centro Dembavos bendruomenės namų pagyvenusiųjų tautinių šokių grupė ,,Svaja‘‘ (vad. Dainora Venslovienė), Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos liaudiškų šokių grupė ,,Siaustinis‘‘ (vad. Kristina Nainienė)  Velžio kultūros įstaigos  ir Velžio gimnazijos tautinių šokių grupė ,,Kupolėlė‘‘ (vad. Jonas Marcinkevičius).Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, nuolatinis „Velžio klumpės“ svečias, ištesėjo savo pažadą - „Kupolėlės“ jubiliejaus  proga pasipuošti klumpėmis. Jo atsinešta šventine klumpe visi šventės dalyviai galėjo ne tik gerėtis, bet ir mėgautis skanaujant. Šventėje netrūko gražių linkėjimų, gėlių ir smagaus šokio, skirtų „Kupolėlės“ įkūrėjui vadovui Jonui Marcinkevičiui. Velžio seniūnijos seniūnas Afonsas Bakšys vadovui įteikė garbės raštą už ilgametį darbą puoselėjant liaudies šokį, o šokėjams skanumynų. Padėkos žodžius ir įpatingą dovaną – 400 Lt čekį kolektyvui, kurį galės išleisti pasirinktai kelionei, įteikė Velžio gimnazijos direktorius Rimtas Baltušis. Velžio gimnazijos pedagogai ir Velžio kultūros įstaigos  darbuotjai kolegai nuoširdžiai linkėjo kūrybinių jėgų ir kantrybės. Buvę Jono Marcinkevičiaus auklėtiniai, „Kupolėlės“ šokėjai, padėkojo vadovui už žiūrovui nematomas sunkaus darbo valandas ir puikių rezultatų džiaugsmą. Pasak paties Jono „Manau kiekvienas save gerbiantis lietuvis privalėtų mokėti šokti savosios tautos šokius‘. Smagu, kad mano mokiniai ir šokėjai su dideliu džiaugsmu prisimena akimirkas praleistas repetuojant, šokant, keliaujant. Kai išgirsti po 10 metų pasidalijant džiaugsmu , šiltais prisiminimais ir tada suprantu, kad ne veltui tiek metų praleidau su vaikais.  Gimtadienio šventė tęsėsi su programa „Šokis vakar ir šiandien – laikas  kitas – smagumas  vienas“ kartu su Vaidu Dzežulskiu.Dėkojame renginio rėmėjams: UAB „Viskas reklamai“ vadovei Jolantai Bubnelienei, UAB ,,Dembavos medelynas‘‘ direktorei Vitalijai Kulešienei, UAB ,,Midenė‘‘ direktoriui Gražvydui Žeguliui, Pauliaus Speičiaus ūkiui.

Dėkojame visiems dalyviams ir „Velžio klumpės“ gerbėjams.

 

                                                                            Velžio kultūros įstaigos vadovė Aušra Sidorovienė

ŠAKIŲ ,,VARPO’’ MOKYKLOS GIMTADIENYJE

EXPO AUKŠTATIJA 2014

Šių metų rugsėjo 26-28 dienomis  Panevėžio „Cido ‘’ arenoje   19-ąjį kartą vyko  tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda „EXPO Aukštaitija 2014”. Tai išskirtines ir ilgas gyvavimo tradicijas turintis renginys, kasmet tampantis įvykiu ne tik Aukštaitijos, bet ir visos  Lietuvos gamybos ir paslaugų versle. Džiugu, kad šeštadienį pristayti savo koncertinę programą buvo pakviesta ir  gimnazijos šokių grupė ,,Kupolėlė’’. Tikimės, kad mūsų programa parodos lankytojams  patiko. 

MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA 2014 

 

LIETUVOS DAINŲ ŠVENTĖJE ,,ČIA-MANO NAMAI‘‘

 

2014 m. liepos 5 d. vakarą dėl didžiulio žmonių susidomėjimo naujajame Lietuvos futbolo federacijos stadione buvo surengti du  Šokių dienos koncertai  „Sodauto“.

Šiais metais Dainų šventės Šokių dienos organizatoriai žiūrovus nustebino savita namų temos interpretacija. „Šokio gerbėjams dovanojame išskirtines kompozicijas, pasakojančias apie mūsų namus ir neatskiriamą jų dalį – sodą“, – sako Vidmantas Mačiulskis, Šokių dienos kūrybinės grupės vadovas. Jo teigimu, žiūrovus turėtų nustebinti įvairiausi šokėjų kuriami „piešiniai“, iliustruojantys korio, sodo, namo, verpstės bei kitus aktualius motyvus.

Šventės nuotaiką kūrė ir renginio temą „Sodauto“ atspindėjo specialiai sukurti vaizdo siužetai, o pats renginys neapsiėjo be tokių seniai pamėgtų šokių kaip „Gyvataras“, „Subatėlė“ bei „Pūtė vėjas“.

Šventės kulminacija tapo daugeliui puikiai žinomas suktinis „Bitute, pilkoji“, kurį šoko visi septyni su puse tūkstančio dalyvių.

„Šokių diena – tai pirmiausia šventė akiai: galimybę išvysti sinchroniškai šokantį tūkstantinį atlikėjų kolektyvą turime tik per Dainų šventes – vos kas ketverius metus“, – sakė Dainų šventės direktorius Saulius Liausa.

                                                                    ,,DELFI‘‘ informacija

 

 

 

JONINĖS VELŽYJE

VAIKŲ SEKMINĖS 2014

Lietuvos moksleivių  folklorinių šokių 

varžytuvių ,,Patrepsynė 2014‘‘  finalas Šiaulių arenoje 

  Šiaulių arenoje vyko dešimtosios Lietuvos folklorinių šokių „Patrepsynė 2014″ finalinės varžytuvės. Geriausi šokėjai buvo atrenkami visuose šalies rajonuose. Į Šiaulius suvažiavo 121 pora geriausių šokėjų. Iš jų išrinkti patys geriausieji apdovanoti puikiais prizais. Panevėžio rajonui, nugalėjus rajoniniame ture, atstovavo trys gimnazijos poros 1a klasės mokiniai Kamilė Kronytė ir Domantas Pilkauskas, Radvilė Ruzaitė ir Kasparas Antanaitis, 5a klasės pora Laura Pleskytė ir Matas Misevičius.

 

 

 

 

 

Koncertas ,,Myliu Tave labai...‘‘

Patrepsynė 2014

 

 

Balandžio 4 d. Liūdynės kultūros centro Velžio padalinyje vyko 2014 m. Lietuvos mokinių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ Panevėžio rajono atrankos turas, kuriame dalyvavo daugiau kaip šimtas rajono kultūros ir švietimo įstaigų šokėjų.Varžytuvės rengiamos siekiant liaudies šokio natūralumo, charakteringumo, regiono ypatumų atskleidimo bei gilesnės ir platesnės pažinties su folkloriniu šokiu, jo raiškos galimybių nūdienos kultūroje, propaguoti folklorinį šokį kaip saviraiškos ir bendravimo priemonę.Varžytuvių dalyvių pasirodymus vertinimo komisija, kuriai vadovavo Lietuvos mokinių folklorinių šokių varžytuvių ,,Patrepsynė“ sumanytoja, koordinatorė, Šiaulių kultūros centro etninės kultūros skyriaus vedėja Daina Martinaitienė.Susirinkusiuosius pasveikino ir sėkmės varžytuvėse linkėjo Savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius.Sveikiname rajono atrankos turo laimėtojus, kurie atstovaus mūsų rajonui finalo varžytuvėse gegužės 10 d. Šiauliuose:Visiems varžytuvių šokėjams ir vadovams įteiktos Liūdynės kultūros centro padėkos, nugalėtojams – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus diplomai, padėkos ir gėlės vadovams.

Linkime sėkmės mūsų rajono atstovams ir dėkojame Liūdynės kultūros centro ir Velžio padalinio darbuotojams už puikiai suorganizuotą renginį! 

 

                                                                           Varžytuvių koordinatorė Lina Daubarienė

Atranka į Lietuvos dainų šventę ,,Čia-mano namai‘‘

 

 

 

Draugystės koncertas su Moldovos šokių grupe ,,Porumbita‘‘ ir ,,Haiducii“

 

 

VII-asis festivalis VELŽIO KLUMPĖ 2013

Jau septynerius metus gyva tradicija rudenį į Liūdynės kultūros centro Velžio bendruomenės namus susirinkti liaudiško šokio mylėtojams. Nors vasarišką šilumą jau būna pakeitusi rudeniška dargana, salėje būna karšta nuo jaunatviško šėlsmo ir klumpių kaukšėjimo. Jaunatviška energija trykšta visi – ir pradedantys šokėjai, ir vyresnieji, kuriems liaudies šokis jau ne vienerius metus yra tapęs gyvenimo būdu.

 

Kas rudenį būrin surinkti liaudiškus šokius šokančius kolektyvus sumanė Velžio bendruomenės namų meno vadovas Jonas Marcinkevičius, pats vadovaujantis vaikų tautinių šokių grupei „Kupolėlė“. Rajono vicemeras Antanas Pocius, pernykštėje, šeštojoje „Velžio klumpėje“, pažadėjęs 2013-ųjų šventėje šį apavą apsiauti pats, matyt, pabūgo tokio išbandymo, užtat į Velžį jau penktadienio rytą atgabeno klumpės formos tortą – rajono savivaldybės dovaną šokėjams, palydėtą geriausiais linkėjimais.

 

Klumpėmis avinti į sceną pakilo ir šventės vedėja Aušra Sidorovienė, Velžio bendruomenės namų vadovė, pasimatuoti šį tradicinį lietuvišką apavą prikalbinusi ir „Velžio klumpės“ sumanytoją Joną Marcinkevičių. „Klumpes reikia mokėti avėti, jos skyla nuo mano vaikščiojimo“, – šmaikštavo vedėja, vieną po kito į sceną kvietusi šokių kolektyvus.

 

Šokių šėlsmą pradėjo šeimininkai – J. Marcinkevičiaus vadovaujama „Kupolėlė“, vėliau sušokusi jungtinį šokį su tolimiausiais svečiais – Šakių „Varpo“ pagrindinės mokyklos liaudiškų šokių grupe „Pynė“, vadovaujama Vitalijos Venienės. Smagiai šokio sūkuryje sukosi Biržų „Aušros“ vidurinės mokyklos jaunimo liaudiškų šokių grupė „Aušra“, vadovaujama Astos Vaitiekūnienės, Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių kolektyvas „Grandinėlė“ (vadovė Zita Rimkuvienė). Abu pastarieji kolektyvai žiūrovams dovanojo ir bendrą šokį. Ne tik savas programas, bet taip pat ir bendrus šokius šoko Ustukių (Pasvalio r.) kultūros namų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Šėltinis“ (vadovė Nida Sakalauskienė) ir Smilgių vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Smilgė“, vadovaujama Nijolės Vidžiūtės. Pasirodė ir Smilgių kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė (vadovė N. Vidžiūtė), Liūdynės kultūros centro Dembavos bendruomenės namų pagyvenusiųjų šokių grupė „Svaja“, Dembavos progimnazijos ir bendruomenės namų merginų šokių grupė (abiejų kolektyvų vadovė Dainora Venslovienė). „Velžio klumpės“ žiūrovai turėjo puikią progą tarsi pabūti mažojoje dainų šventėje, nes kai kurie kolektyvai šoko 2014-ų metų dainų šventei rengiamus šokius. Šokių programą paįvairino Linos Vilienės vadovaujamas panevėžiečių folkloro kolektyvas „Raskila“, dovanojęs romansų ir miestietiškų poniškų šokių. Šventinėje vakaronėje svečius linksmino Igoris Švedko su grupe.

 

Svečiai vaišinosi Pauliaus Speičio sodo obuoliais ir sultimis, o visų kolektyvų vadovams dovanoti Dembavos medelyno obelų sodinukai – kad po kelerių metų sužydėtų „Velžio klumpės“ sodas. 

 


                                                                                                                Nuotraukos ir tekstas Birutės Kronienės 
 

Mykolinės ir bulvinių blynų fiesta Ramygaloje

Folklorinių šokių popietė Smilgiuose

              Aukštaitijos regiono dainų šventė

                       Panevėžio miestui – 510

           ,,Aukštaitiškas kiemelis’‘ su ,,Kupolėle“

                                    Joninių šventė Panevėžyje

Respublikinių moksleivių  folklorinių šokių varžytuvių ,,Patrepsynė‘‘  finalas 

Siekiant propaguoti folklorinius šokius kaip moksleivių saviraiškos ir bendravimo priemonę, aktualizuoti lietuvių etninės kultūros vertybes, Lietuvos liaudies kultūros centras,  Šiaulių universitetas ir Šiaulių kultūros centras organizuoja respublikines moksleivių folklorinių šokių varžytuves „Patrepsynė 2013“.  Balandžio 27 d. Šiaulių arenoje vyko finalas. Į šį turą suvažiavo pačios šauniausios  poros , kurios nugalėjo savo rajono ar miesto vykusiose varžytuvėse. Iš viso dalyvavo 106 poros. Puikiai pasirodė mūsų gimnazijos 12-okų pora Miglė Lukšytė ir Germantas Jasiūnas. Jie pelnė komisijos simpatijas ir buvo paskelbti geriausiai atlikę žemaitišką šokį ,,Čitijanką‘‘.Šokėjus vertino kompetentinga žiuri, kuriai tradiciškai pirmininkavo etnologas Ernests Spičs, panašių į Patrepsynę folklorinių šokių varžytuvių Latvijoje sumanytojas ir siela. 

 

 

Tarmių popietė

2013 metai Lietuvoje  paskelbti Tarmių metais. Matyt, nerimaujama dėl to, kad mūsų unikalus paveldas – tarmės sparčiai nyksta dėl kaimo gyventojų mažėjimo, migracijos ir apskritai neigiamo jaunosios kartos požiūrio į tarmes. Anot jų, tai kaimiška, prasčiokiška šnekta. Kad mūsų gimnazijoje į tarmę žvelgiama pagarbiai ir yra ja šnekančių, parodė balandžio 18 dieną lituanisčių organizuotas renginys – tarmių popietė „Ain saula par dongo“.  Visų regionų liaudiškus šokius demonstravo ir dalyvius šokdino tautiškais drabužiais „pasirėdę“ ,,Kupolėlės‘‘  dvyliktokai , (vadovas J. Marcinkevičius). Žiūrovams taip pat buvo paruošta „proto mankštelė“ – jie turėjo už riestainį įminti aukštaitiškas mįsles. Nė vieno dalyvio neliko neapdovanoto, visos komandos gavo „baronkų“ vėrinius, tik jų dydis priklausė nuo užimtos vietos.. Tikimės, kad mūsų mokiniams ir po renginio nebus gėda kalbėti tarmiškai, kaipgi kitaip mes, panevėžiškiai, pabrėžtume savo išskirtinumą.

                               Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Regina Švagždienė

 

 

 

Patrepsynė 2013

Velžio bendruomenės namuose vyko respublikinės folklorinių šokių varžytuvės ,,Patrepsynė 2013‘‘ Panevėžio rajono turas. Šiame renginyje dalyvavo ir varžėsi 44 poros.  Nugalėtojais tapo ir  į finalinį turą Šiauliuose vyks  Velžio gimnazijos 12-okų pora Miglė Lukšytė ir Germantas Jasiūnas. Sveikiname juos ir linkime sėkmės Šiaulių sporto arenoje.

,,Patrepsynė‘‘-tai projektas, kuriuo siekiama išlaikyti lietuvių senąją šokių kultūrą, propaguoti lietuvių folklorinius šokius vaikų ir jaunimo tarpe, skatinti jų saviraišką ir kultūringą bendravimą laisvalaikiu.

 

 

 

 

Tarptautinis festivalis ,,Gimnazija – gyvoji jaunimo tautinės kultūros versmė‘‘

Panevėžio Bendruomenių rūmuose vyko tradicinis tarptautinis tautinio šokio festivalis “Gimnazija – gyvoji jaunimo tautinės kultūros versmė”. Šio renginio organizatorė V. Žemkalnio gimnazija. Festivalyje dalyvavo Ukrainos Lugansko miesto šokių ansamblis "Barvinok", Latvijos Valmieros valstybinės gimnazijos, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos, Estijos Lahte gimnazijos, Lenkijos Punsko Kovo 11-osios licėjaus ir aštuonių Lietuvos gimnazijų liaudiškų šokių ansambliai ir kolektyvai. Scenoje savo šokius atliko ir Velžio gimnazijos liaudiškų šokių grupė ,,Kupolėlė’’. Festivalio tikslas – puoselėti tautinį meną, būti atviriems ne tik miesto visuomenei, bet ir propaguoti, bendradarbiauti su Lietuvos bei užsienio tautinių šokių grupėmis. Tai buvo graži šventė atnešusi daug džiugių akimirkų ne tik žiūrovams , bet ir dalyviams.

                              

Velžio klumpė 2012

 

Nusirito, nužaižaravo vasaros pramogos ir gamtos žaluma. Derlingi laukai ištuštėjo, pripildydami aruodus gėrybių. Ir tuomet, kai rudeniškas lapkritis į namus beldžiasi ilgesiu, į Velžio bendruomenės namus atkaukši vasariškai jaunatviškas, nuotaikingas tautinių šokių grupių festivalis „Velžio klumpė“. Jau šeštąjį kartą į Velžio bendruomenės namus rinkosi liaudiško šokio globėjai, saugotojai ir tęsėjai. Vieni jų pristatė tautinį šokį, kiti – turėjo galimybę mėgautis šokio spalvingumu.

Festivalyje dalyvavo šokių grupės iš Šakių, Biržų, Panevėžio, Dembavos ir Velžio. 

Šventės dalyvius pasveikino Panevėžio rajono mero pavaduotojas Antanas Pocius. Renginio metu buvo padėkota tautodailininkei Irenai Raščiuvienei už dailės kūrinių parodą. Šventinėje vakaronėje visus linksmino dainininkas Vaidas Džezulskis.

Dėkojame renginio rėmėjams: Panevėžio rajono savivaldybei, UAB „Dembavos medelynas“, UAB „Midenė“, Pauliaus Speičiaus ūkiui, fotomenininkei Milenai Marcinkevičiūtei.

Mūsų liaudiškas šokis nuėjo tiesų ir vaisingą kelią. Tegul ir ateityje jis išlieka tvirtas, išlaiko savo nacionalinį veidą ir nepasiduoda pasaulinei masinei kultūrai. Tikėkime, kad ir toliau jis džiugins ne tik šokančiuosius, bet ir jį reginčius žiūrovus. Linkėkimė, kad kasmet „Velžio klumpė“ skaidrintų rudenišką liūdesį, kad kiekvienas, prisilietęs prie šokio širdimi saugotų jį ir puoselėtų. Taip mes išliksime stiprūs, gyvi tautine dvasia, tuo ir garsinsim savo šalį.

 

Velžio gimnazijos 30-ojo jubiliejaus šventinis koncertas-minėjimas

Velžio ,,Kupolėlė‘‘ Lietuvos moksleivių dainų šventėje ,,Mūsų vardas – Lietuva‘‘

Pavargę, bet puikios nuotaikos, po beveik savaitės praleistos Vilniuje iš šventės grįžo namo Velžio gimnazijos ir bendruomenės namų vaikų tautinių šokių kolektyvo ,,Kupolėlė‘‘ jaunučių grupė. Šis renginys vaikams paliko nepamirštamą įspūdį . Nuvykę ir įsikūrę gyventi Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje, kuri yra šalia televizijos bokšto, vykome jį aplankyti. Daug emocijų mokiniams paliko ,,iš paukščio skrydžio‘‘ pamatytas sostinės vaizdas. Permiegoję pirmą naktį , kitą dieną susipažinome su Arkikatedra ir jos požemiais. Vaikai ne tik daug pamatė, bet galėjo pasitikrinti savo istorijos žinias. Lyjant lietui kilome funikulieriumi prie Gedimino bokšto. Susipažinome su eksponatais ir grožėjomės iš pilies nuostabia Vilniaus panorama. Po pietų pramogavome ,,Vichy‘‘ vandens parke. Čia patyrėme daug džiugių akimirkų ir nuotykių. Vakare vaikščiojome po senamiestį, klausėmės gatvės muzikantų pasirodymų. Dieną praleidome puikiai. Trečią dieną prasidėjo repeticijos. Nors teko šokti ir per lietų ir esant temperatūrai virš 30 laipsnių, šokėjų nuotaika buvo pakili. Vėliau repeticijos persikėlė į ,,Siemens‘‘ areną, kurioje ir vyko šios šokių dienos ,,Laiko vagys‘‘ koncertas. Šokių dienos idėja - liaudies, klasikinių ir šiuolaikinių šokių pynėje atskleisti vaiko gyvenimą. Choreografiniais ornamentais buvo pasakojama apie mažąjį žmogų, jo augimą, žaidimus, džiugų bendravimą su draugais, brandą, pirmuosius jausmus ir skubantį laiką, kaip didžiausią turtą, kurio nereikia švaistyti. Pasibaigus šventei dar ilgai netilo šėliojimai gimnazijoje. Kartu su Smilgių ir Dembavos šokėjais linksminomės vakaronėje. Grįždami namo užsukome į ,,Akropolio‘‘ ledo areną. Ten ,,atsišaldę‘‘ ant pačiūžų ir papietavę ,,McDonald‘‘ restorane , dainuodami dainas, išvykome į Velžį. Čia mus visus pasitiko tėveliai su medaliais ir vaišėmis.

Ši šventė vaikams paliko neišdildomą įspūdį. Šešios dienos Vilniuje prabėgo greitai, bet įspūdingai. Šokėjai liko kupini įspūdžių ir prisiminimų. Noriu padėkoti mokiniams už ištvermę ir pastangas, manau , kad daugeliui šokis jau yra lyg mūsų gyvenimo dalis. Dėkoju už vaikų priežiūrą, pagalbą ir užsiėmimus mokytojai Linai Žostautaitei ir meno vadovei Vaidai Žigienei.

                                      

 

 ,,Kupolėlė‘‘ diplomantė

Marijampolės kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių tautinių šokių grupių finalinis konkursas ,,Aguonėlė 2012‘‘. Į šį renginį buvo atrinkti kolektyvai , kurie geriausiai pasirodė atrankoje į šią vasarą vyksiančią Moksleivių dainų šventę ,,Mūsų vardas –Lietuva‘‘. Sėkmingai konkurse pasirodė Velžio gimnazijos ir bendruomenės namų jungtinė tautinių šokių grupė ,,Kupolėlė‘‘. Jie tapo III-ios vietos diplomantai.

Kas ketveri metai vykstantis respublikinis vaikų ir moksleivių tautinių šokių konkursas ,,Aguonėlė‘‘ tikslas ugdyti ir puoselėti tautinio šokio tradicijas, geriau pasirengti 2012 m. moksleivių dainų šventei, skatinti choreografų ir šokio mokytojų kūrybingumą, ugdyti vaikų meninę brandą, estetinį suvokimą.

 

     Respublikinės varžytuvės

,,Patrepsynė 2012‘‘ Šiauliuose

 

     Balandžio 21 d. Šiaulių arenoje vyko respublikinės moksleivių folklorinių šokių varžytuvės ,,Patrepsynė 2012‘‘. Respublikinį turą organizavo Šiaulių universitetas, Šiaulių kultūros centras ir Lietuvos liaudies kultūros centras. Finaliniame ture dalyvavo net keturio gimnazijos poros: pradedančiųjų grupėje Ugnė Bagužytė ir Dovydas Oniūnas (3a kl.), Vidmantė Kuncytė ir Dominykas Pipiras (8a,b kl.), Miglė Lukšytė ir Germantas Jasiūnas (11a kl.); pažengusiųjų Kotryna Kievinaitė ir Jonas Abukauskas (3a kl.) ). Kiekvienoje grupėje šokėjai pagal amžių buvo suskirstyti į atskirus pogrupius. Ir pradedančiųjų, ir pažengusiųjų grupėje visi šoko po penkis šokius. Komisija po ilgų svarstymų išrinko pačius geriausius savo grupėje,  taip pat  diplomais apdovanojo šauniausiai pasirodžiusius atskiruose folkloriniuose šokiuose.
Sveikiname mūsų poras – Ugnę Bagužytę ir Dovydą Oniūną šauniausiai savo grupėje sušokusius šokį ,,Blezdingėlė‘‘ , Miglę Lukšytę ir Germantą Jasiūną šauniausiai sušokusius šokį ,,Linksmasis šokis‘‘.

 

                            Patrepsynė 2012                          Kovo 16 d. Velžio bendruomenės namuose vyko Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių  ,,Patrepsynė’’  Panevėžio rajono turas. Konkurse varžėsi  46 poros, ant parketo šoko 92 šokėjai.  Puikiai pasirodė Velžio gimnazijos poros.  Varžytuvių nugalėtojais tapo 3a kl. mokiniai Ugnė Bagužytė ir Dovydas Oniūnas, Kotryna Kievinaitė ir Jonas Abukauskas, Vidmantė Kuncytė (8a kl.) ir Dominykas Pipiras (8b kl.), Miglė Lukšytė (11a kl.) ir Germantas Jasiūnas (11a kl.). Visos šios poros atstovaus Panevėžio rajoną finalinime  ture Šiaulių arenoje balandžio mėnesį. 

“Patrepsynė“ – tai projektas, kuriuo siekiama išlaikyti lietuvių senąją šokių kultūrą, propaguoti lietuvių folklorinius šokius vaikų ir jaunimo tarpe, skatinti jų saviraišką ir kultūringą bendravimą laisvalaikiu. 

 

 

             

 

 

 

Velžio klumpė 2011

Spalio 28 d. Velžio bendruomenės namuose vyko V-asis liaudiškų šokių festivalis ,,Velžio klumpė 2011‘‘. Jame dalyvavo tautinių šokių grupės iš Panevėžio, Biržų, Dembavos, Smilgių, Paįstrio ir Velžio. Dalyvius sveikino Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius. Šventė tryško meile liaudies šokiui, skatino branginti tautinės kultūros lobius. Kas gali būti gražiau kai scenoje šoka vaikai, jaunimas, suaugę, seneliai.Visiems buvo gera parodyti savo gebėjimus scenoje, smagu su draugais pasisukti įvairių šokių sūkuryje, pabūti kartu, nuoširdžiai pabendrauti, susirasti naujų draugų, maloniai praleisti laisvalaikį.

Dėkoju rengino rėmėjams: Panevėžio rajono savivaldybei, UAB ,,Dembavos medelynas‘‘, UAB ,,Midenė‘‘. Taip pat dėkoju Velžio tautinių šokių grupės ,,Kupolėlė‘‘ tėveliams geranoriškai padėjusiems rengti šį renginį.

                                       Projekto vadovas       Jonas Marcinkevičius

                        

 

  

                                Ant drugelio sparnų
Spalio 22 d. Krekenavos kultūros centre vyko respublikinio vaikų ir jaunimo festivalio ,,Vaikystė mene 2011‘‘ projektas ,,Ant drugelio sparnų‘‘. Šiame renginyje dalyvavo įvairių žanrų meno kolektyvai . Drugelis ant savo sparnų atnešė daugybė gražių šokių, dainų, melodijų. Velžio gimnazijos šokių grupė ,,Kupolėlė‘‘ pristatė liaudišką šokį. Grįžome namo pilni kuo geriausių įspūdžių ir tikime, kad būsime pakviesti į šią šventę ir kitąmet.

,,Kupolėlė‘‘ – miesto gimtadienyje
Tautinių šokių grupė ,,Kupolėlė‘‘ dalyvavo Panevėžio miesto 508-ojo gimtadienio renginiuose ,, Aukštaičių suktinis‘‘. Jie atstovavo jaunąją Panevėžio rajono kartą. Šokėjams teko ne tik koncertuoti Panevėžio rajono kiemelyje, bet ir pasirodyti didžiojoje scenoje Laisvės aikštėje, dalyvauti šventinėje eisenoje. Ši diena buvo pilna į įspūdžių, nes miesto erdves užplūdo krašto paveldas, folkloro dvasia. Čia buvo demonstruojami senieji amatai ir verslai: verpiama, audžiama, liejamos žvakės, verdamas degutas, kalama geležis, pinami šiaudiniai dirbiniai, krepšiai iš balanų ir šaknų...Visur skambėjo muzika, dainos, sukosi poros.Visa šventė kvepėjo aukštaitiškais valgiais, kurių ragavome ir mes.Šurmuliavo turgus. Daugeliui ilgam išliks įspūdingi ir spalvingi šios dienos vaizdai.

               Tarptautinis festivalis ,,BALTICA’

 Liepos 2 dieną pirmą kartą rajono kultūros istorijoje vyko tarptautinio folkloro festivalio „Baltica 2011“ renginiai Panevėžio rajone.Šis festivalis nuo 1987 metų rengiamas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Šiais metais jis vyko dvidešimt penktą kartą.

Velžio bendruomenės namuose vyko koncertas, kuriame dalyvavo atlikėjas iš Tanzanijos Arnoldas Chiwalala, Moldavijos Kišiniovo folkloro ansamblis „PLĂIEŞII“ , Velžio gimnazijos ir bendruomenės namų tautinių šokių grupė ,,Kupolėlė’’ , kiti bendruomenės namų meno kolektyvai.

Velžio bendruomenės namus susirinkę žiūrovai stebėjo įspūdingą koncertą, kurio metu atlikėjas iš Tanzanijos ne tik pristatė įdomią programą, bet mokė vaikus ir suaugusius groti afrikietiškais būgnais. Moldavijos kolektyvas, kurio dalyviai yra vyrai, tiesiog užbūrė žiūrovus moldavų folkloro atlikimu.

                         Tarptautinis festivalis Suomijoje

 Tradiciniame festivalyje Suomijoje ,,Salo-2011’’ Lietuvai atstovavo Velžio gimnazijos ir bendruomenės namų tautinių šokių grupė ,,Kupolėlė’’ (vad. Jonas Marcinkevičius) ir Smilgių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Smilgenė’’ (vad. Audrius Dervinis). Bendra jų programa sulaukė didžiulio dėmesio ne tik iš Suomijos žiūrovų (buvo paprašytas papildomas koncertas) , bet ir iš žurnalistų.

Festivalis truko keturias dienas. Koncertuoti teko senelių namuose, prekybos centre, turgaus aikštėje. Uždarymo koncertas vyko sporto halėje. Šiame festivalyje vaikai susipažino su Suomijos kultūra, nacionaliniais valgiais, mokykla, šios šalies vaikų dainomis, mokėsi bendrauti anglų kalba su kitų šalių vaikais, maudėsi pirtyse, žavėjomės nuostabia , akmenuota Suomijos gamta ir kt. Tarptautiniame ,,Lakštingalos’’ dainos konkurse gerai pasirodė Velžio gimnazijos solistė Laura Pleskytė (vad. Danutė Pleskienė). Visomis dienomis vaikams vakarais buvo organizuotas puikus poilsis vandens atrakcionų parke, vaikų žaidimų ir laisvalaikio centre, diskotekoje, maudėmės Baltijos jūros įlankoje. Festivalio organizatoriai ir rėmėjai vaikams dovanojo marškinėlius su šventės simbolika, įvairius suvenyrus.. Vykdami namo aplankėme Suomijos vaikų mėgstamiausią vietą ,,Heureką’’. Plenatariume žiūrėjome filmą apie žvaigždes ir planetas, susipažinome su Helsinkiu. Didžiuliu, įspūdingu keltu grįžome į Taliną, kuriame mus pasitiko vaikų tėveliai.

 

Patrepsynė-2011 finalinis turas

Balandžio 2 d. Šiaulių arenoje vyko respublikinio folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė‘‘ finalinis turas, kuriame varžėsi  99 poros iš visos Lietuvos. Pirmą kartą, nugalėję rajoniniame ture, pradedančiųjų grupėje šoko net trys Velžio gimnazijos poros. Sėkmingai  jie atstovavo Panevėžio rajoną ir ne kartą buvo atrenkami  į šių varžytuvių  pusfinalius ir finalus.  Didžiausia sėkmė lydėjo 10a klasės mokinius Eiviną Gailiušytę ir Vytautą Dambrauską, kurie tapo šokio „Tamsi naktis‘‘ nugalėtojais ir buvo apdovanoti diplomais, rėmėjų dovanomis ir dalyvavo didžiajame finale dėl šalies absoliutaus geriausių šokėjų poros vardo. Puikiai pasirodė ir 2a klasės pora Kotryna Kievinaitė ir Jonas Abukauskas bei 7a klasės šokėjai  Vidmantė Kuncytė ir Tomas Mačys. Varžytuves vertino tarptautinė komisija. Renginio organizatoriai: Lietuvos liaudies kultūros centras, Šiaulių universitetas, Šiaulių kultūros centras.

                                       Patrepsynė-2011

Vasario 25 d. Miežiškių kultūros centre vyko Panevėžio rajono folklorinių šokių ,,Patrepsynė -2011‘‘ varžytuvės. Konkurse puikiai pasirodė mūsų gimnazijos šokėjai. Pradedančiųjų grupėje geriausiomis pripažintos ir į finalinį respublikinį turą, kuris vyks Šiaulių arenoje, vyksta net trys poros. Kotryna Kievinaitė ir Jonas Abukauskas (2a kl.), Vidmantė Kuncytė ir Tomas Mačys (7a kl.), Eivina Gailiušytė ir Vytautas Dambrauskas (10a kl.). Nuoširdžiai sveikiname šokėjus ir linkime sėkmės Šiauliuose.

 Gimnazija – gyvoji jaunimo tautinės kultūros versmė

Velžio gimnazijos ir bendruomenės namų jaunimo tautinių šokių grupė „Kupolėlė“ (vad. Jonas Marcinkevičius) dalyvavo tarptautiniame tautinio šokio festivalyje "Gimnazija-gyvoji jaunimo tautinės kultūros versmė", kuris vyko Panevėžio bendruomenės rūmuose. Šventę organizavo Panevėžio V. Žemkalnio gimnazija. Festivalio tikslas-puoselėti tautinį meną, būti atviriems ne tik miesto visuomenei, bet ir propaguoti, bendradarbiauti su Lietuvos bei užsienio tautinių šokių grupėmis. Renginyje dalyvavo ir scenoje pasirodė 500 dalyvių.

Žūrovai nebuvo abejingi atliekamiems šokiams. Perpildytoje žiūrovų salėje gausių aplodismentų sulaukė kiekvienas kolektyvas. Dalyvavo Estijos Lahate gimnazijos, Latvijos Valmiero Valstybinės gimnazijos, Lenkijos Punsko licėjaus, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos bei Lietuvos gimnazijų tautinio šokio kolektyvai iš Klaipėdos, Šiaulių, Kauno, Šakių, Pasvalio, Panevėžio miestų ir Velžio.

Dėkojame organizatoriams už puikiai organizuotą festivalį.

Sekminių šventė Smilgiuose

"Jaunystės šėlsmas" Velžyje

Vaikystės šventė Panevėžyje

                                  Patrepsynė 2010
Respublikiniame moksleivių folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė 2010“, mūsų klasės šokėjų pora Kotryna Kievinaitė ir Jonas Abukauskas nugalėję rajoniniame ture džiaugėsi pergale ir Šiauliuose. Jie tapo folklorinio šokio „Giružė“ nugalėtojais ir pateko tarp tarp trijų geriausiųjų porų Lietuvoje.

Panevėžio rajono folklorinių šokių varžytuvės "Patrepsynė 2010" 

 

Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventė

Respublikinio konkurso "Aguonėlė" antrosios vietos laimėtojai

Tarptautiniame festivalyje Suomijoje "Dainuojantys ir šokantys Baltijos vaikai"

Festivalis ,,Velžio klumpė'' 

 

Draugystės dienose Latvijoje